נדיפות חומרים, מצבי צבירה ולחץ אדים

image alt

מאת: עופר סיקולר


מצבי צבירה

לחומר שלושה מצבי צבירה בסיסיים: מוצק, נוזל וגז.
 

מוצק: חלקיקים מסודרים במבנה בעל סדר ומחזוריות גבוהים, חלקיקי החומר צפופים וישנה משיכה ביניהם. החלקיקים נעים בתנועה שאינה מורגשת ואינה נראית לעין הנקראת תנועה תנודתית (ויברציה).

נוזל: המרחק בין חלקיקי החומר גדול יותר בהשוואה למוצק, המשיכה בין חלקיקי החומר חלשה יותר ומתאפשרת תנועה רבה יותר של החלקיקים. חלקיקי החומר "מתחככים" זה בזה ונעים בתנועה סיבובית בנוסף לתנועה התנודתית. החומר מקבל את צורת הכלי שבו הוא נמצא ואינו מסודר כמו המוצק באופן מחזורי.

גז: המשיכה בין חלקיקי החומר אינה מורגשת, צפיפות החומר נמוכה מאוד ובנוסף לתנועת התנודה והסיבוב המולקולות נעות באופן חופשי בחלל שבו הן נמצאות.

חומר יכול לעבור ממצב צבירה אחד לשני על-ידי הוספת אנרגיה מהסביבה לחומר או על-ידי שחרור אנרגיה מהחומר לסביבה הקרובה אליו.

כשעוברים ממצב צבירה מוצק למצב צבירה נוזל או ממצב צבירה נוזל למצב צבירה גז יש להשקיע אנרגיה. האנרגיה נדרשת לפירוק הקשרים בין חלקיקי החומר.

כשעוברים ממצב צבירה גז למצב צבירה נוזל או ממצב צבירה נוזל למצב צבירה מוצק נפלטת אנרגיה כי נוצרים קשרים בין חלקיקי החומר.

לכל אחד ממעברי מצב הצבירה ישנם שם וטמפרטורה המאפיינת אותו.

מעבר של חומר בין מצבי הצבירה השונים תלוי בטמפרטורה ובלחץ.

למעברים בין מצבי הצבירה יש שמות ייחודיים:

ממוצק לנוזל - הפשרה/התכה

מנוזל לגז - רתיחה/התאדות מגז לנוזל - עיבוי

מנוזל למוצק - הקפאה מגז למוצק - ריבוץ

ממוצק לגז - המראה (ראה פוסט קודם בנושא סובלימציה)

נדיפות ולחץ אדים
 

בכימיה ובפיזיקה, נדיפות היא מונח המכמת את נטייתו של חומר כלשהו להתאדות. נדיפותו של חומר קשורה באופן ישיר ללחץ האדים של אותו חומר; בטמפרטורה נתונה, חומר בעל לחץ אדים גבוה יותר יתאייד מהר יותר מאשר חומר בעל לחץ אדים נמוך יותר.
 

במונח נעשה שימוש בעיקר בהקשר של נוזלים, אך הוא יכול גם לשמש לתיאור תהליך ההמראה של חומרים בעלי מאפיינים של מוצקים

לחץ האדים של חומר הוא הלחץ שבו הפאזה הגזית שלו היא בשיווי משקל עם הפאזות המעובות הסמוכות שלו (נוזל ומוצק). זהו מדד לנטייתן של מולקולות ואטומים לברוח מנוזל או ממוצק. נקודת הרתיחה של נוזל בלחץ אטמוספירי היא אותה הטמפרטורה שבה לחץ האדים שלו משתווה ללחץ האטמוספירי שמסביבו.

ככל שלחץ האדים של נוזל גבוה יותר בטמפרטורה נתונה כך נדיפותו גבוהה יותר ונמוכה יותר נקודת הרתיחה שלו.


 

🐾 You'll never walk alone 🐾

כל מוצר שאנו מוכרים באתר עובר תהליך של בדיקה קפדנית ומקצועית ע"י הצוות המיומן שלנו עם הכלבים, ביצוע מקצה שיפורים ורק אז עולה לאתר, כך שאתם הקונים מקבלים את המוצרים הטובים ביותר!

image alt

צרו קשר


עוד פרטים על קולר נקודות לחיצה?

מעוניינים במוצרים שלנו?
רוצים ללמוד אילוף כלבים?
אילופים מיוחדים?

צרו קשר או השאירו פרטים ונשמח לחזור בהקדם.

תקנון השימוש באתר הנ"ל נכתב בלשון זכר אך האמור בו מתייחס לנשים וגברים כאחד.
1. קדימון
2. אתר " Shop.israeldogtrainer.com" (להלן "האתר") הוא אתר המשתמש כאתר מכירה למוצרים חכמים לכלבים ייצוגי עבור אתר " israeldogtrainer.com" והנך מוזמן לקחת בו חלק בכפוף להסכמתך לתנאי השימוש אשר יפורטו להלן.
3. בנוסף השימוש באתר זה על כל תכניו והשירותים המוצעים בו, הורדות של קבצים, מדיה כגון תמונות וסרטונים והתכנים השונים המוצעים לקהל המבקרים עשויים להשתנות מעת לעת או בהתאם לסוג התוכן.
4. הנהלת האתר שומרת לעצמה הזכות לעדכן את תנאי השימוש המוצגים להלן מעת לעת וללא התראה או אזכור מיוחד בערוצי האתר השונים.
5. קניין רוחני
6. האתר כמו גם כל המידע שבו לרבות עיצוב האתר, קוד האתר, קבצי מדיה לרבות גרפיקות, סרטונים, תמונות, טקסטים, קבצים המוצעים להורדה וכל חומר אחר אשר מוצג באתר שייכים במלואם לאתר הנ"ל ומהווים קניין רוחני בלעדי של אתר " israeldogtrainer.com " ואין לעשות בהם שימוש ללא אישור כתוב מראש מאתר " israeldogtrainer.com ".
7. בנוסף אין להפיץ, להעתיק, לשכפל, לפרסם, לחקות או לעבד פיסות קוד, גרפיקות, סרטונים, סימנים מסחריים או כל מדיה ותוכן אחר מבלי שיש ברשותכם אישור כתוב מראש.
8. תוכן האתר
9. אנו שואפים לספק לכם את המידע המוצג באתר ללא הפרעות אך יתכנו בשל שיקולים טכניים, תקלות צד ג או אחרים, הפרעות בזמינות האתר. ולכן איננו יכולים להתחייב כי האתר יהיה זמין לכם בכל עת ולא יינתן כל פיצוי כספי או אחר בשל הפסקת השירות / הורדת האתר.
10. קישורים לאתר חיצוניים אינם מהווים ערובה כי מדובר באתרים בטוחים, איכותיים או אמינים וביקור בהם נעשה על דעתכם האישית בלבד ונמצאים בתחום האחריות הבלעדי של המשתמש באתר.
11. התכנים המוצעים באתר הינם בבעלותם הבלעדית של " israeldogtrainer.com " ואין לעשות בהם שימוש אשר נועד את האמור בתקנון זה (ראה סעיף 3) למעט במקרים בהם צוין אחרת או במקרים בהם צוין כי זכויות היוצרים שייכים לגוף חיצוני. במקרים אלו יש לבדוק מהם תנאי השימוש בקישור המצורף ולפעול על פי המצוין באתר החיצוני לו שייכים התכנים.
12. ניהול משתמשים ומבקרים באתר
13. הנהלת האתר שומרת לעצמה את הזכות לחסום כל משתמש ובין אם על ידי חסימת כתובת הIP של המחשב שלו, כתובת הMACID של המחשב שלו או אפילו בהתאם למדינת המוצא ללא צורך לספק תירוץ אשר מקובל על הגולש.
14. צוות האתר / הנהלת האתר יעשה כל שביכולתו להגן על פרטי המשתמשים הרשומים באתר / מנויים הרשומים באתר. במקרים בהם יעלה בידיו של צד שלישי להשיג גישה למידע מוסכם בזאת כי לגולשים, משתמשים וחברים באתר לא תהיה כל תביעה, טענה או דרישה כלפי צוות האתר " israeldogtrainer.com
15. גילוי נאות
16. באתר זה עשוי לעשות שימוש בקבצי קוקיז (במיוחד עבור משתמשים רשומים ומנויים) ובממשקי סטטיסטיקה פנימיים בכדי לשמור תיעוד סטטיסטי אנונימי של גולשים וניתוח תנועת הגולש/ים, הרגלי גלישה באתר וניתוח קליקים וזמן שהייה.
17. בכל העת ולבד מאשר גולשים המחוברים לאתר המידע הנשמר הוא אנונימי לחלוטין ואין בו את שם הגולש או כל פרט מזהה אחר.
18. איזור שיפוט
19. בעת שאתם עושים שימוש באתר ובמקרה בו התגלתה כל מחולקת אתם מסכימים להלן כי האמור לעיל נמצא תחת סמכות השיפוט הבלעדי של החוק הישראלי תוך שימוש במערכת בתי המשפט הישראליים בלבד במחוז תל אביב.


מדיניות שילוח - אספקת מוצרים תתבצע דרך דואר ישראל או ע"י חברת שליחויות
• במקרה של שילוח דרך דואר ישראל - המשלוח ללא תוספות תשלום וללא התחייבות לזמן אספקה.
• במקרה של שילוח דרך חברת שליחויות – תוספת תשלום עבור המשלוח הינה 35 ₪ עד 3 ימי עסקים.


אחריות בית העסק - כל תוכן האתר נבדק בקפדנות ע"י הנהלת האתר על מנת למנוע תכנים פוגעניים.
במקרה והתגלה תוכן פוגעני/לא הולם – הנהלת האתר מבקשת לדווח על כך באזור "צור קשר"

הגבלת גיל – אין הגבלת גיל לשימוש באתר

ביטול עסקה – ניתן לבטל את העסקה ולהחזיר את המוצר שנרכש עד 14 יום מיום הקניה

הגבלת פרטיות – כל פרטי הלקוחות נשמרים בשרת מאובטח ואינם גלויים/מועברים לגורמי צד ג' מכל סוג.
פרטי הלקוחות באתר נאספים לטובת נתונים סטטיסטיים בלבד ועדכונים על מצב ההזמנות.


האתר עומד בכל הדרישות של התקן PCI-DSS אבטחת מידע בסליקה.